Lokalizacja
Data dodania
Kategorie
PRZETARGI
Przebudowa drogi ulicy Tenisowej w Szczecinie polegająca na budowie oświetlenia ulicznego LED na odcinku od ul. Ku Słońcu do ist. przejazdu kolejowego w ciągu przedmiotowej drogi.
Dostawa i instalacja komory do PCR
Dostawa ograniczników przepięć do sieci 110Kv, 220kV, 400kV – etap II A.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Starówka” ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie wymiany instalacji gazowej Ogłoszenie premium Przetargi Przetargi na roboty budowlane Ogłoszenie aktualne od 2024-12-20 do 2025-01-16
Cyberbezpieczny Samorząd w Mieście Radomsku - Etap I - Część I
Postępowanie otwarte pn. : "Usługa sceno-techniczna zakładająca uzyskanie pożądanego przez TVP zamysłu dźwiękowego według koncepcji realizatora z wykorzystaniem sprzętu własnego Zleceniobiorcy (s. dźwiękowy) z transportem, ubezpieczeniem i obsługą do serialu "KOMISARZ ALEX XXIII I XXIV ( 282 - 307 ) 26 ODC".
261/N/JMS Dostawa uchwytów, tulei i zabezpieczeń do noży kombajnowych dla Południowego Koncernu Węglowego SA
Postępowanie w podstawowym: Dostawa i instalacja infrastruktury informatycznej w ramach projektu „Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa Gminy Kielce”
Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd Powiat Brzeski
Utworzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych celem poprawy gospodarki odpadami w Pyskowicach
Przetargi
Ogłoszenia przetargowe to informacje publikowane przez instytucje publiczne lub prywatne firmy, w których ogłaszane są konkursy ofert na wykonanie określonych prac, dostawę towarów lub świadczenie usług. Przetargi są powszechnym jeżeli chodzi o zamówienia publiczne, a ogłoszenia przetargowe zawierają szczegółowe informacje na temat warunków udziału, wymagań technicznych, kryteriów oceny ofert, terminów i innych istotnych aspektów przetargu.
Są środkiem pozyskiwania wykonawców dla różnego rodzaju projektów. Mogą być publikowane na specjalnych platformach internetowych, w oficjalnych dziennikach urzędowych, a także w lokalnych mediach czy specjalistycznych czasopismach branżowych. Przetargi są istotnym narzędziem w procesie zakupów publicznych, służąc zapewnieniu uczciwej konkurencji oraz wyboru najlepszego wykonawcy na podstawie określonych kryteriów.
Treść ogłoszenia przetargowego — co powinna zawierać?
-
Opis zamówienia — precyzyjny opis, czyli przedmiot zamówienia, określający zakres prac, dostaw lub usług, które mają zostać zrealizowane.
-
Warunki udziału — informacje dotyczące kwalifikacji, jakie muszą spełniać potencjalni wykonawcy, takie jak doświadczenie, zdolności finansowe czy techniczne.
-
Terminy — określenie kluczowych terminów, takich jak termin składania ofert, terminy wykonania zamówienia i inne istotne daty.
-
Kryteria oceny — wskazanie kryteriów, na podstawie których będą oceniane oferty, takie jak cena, jakość, terminowość wykonania, doświadczenie wykonawcy itp.
-
Dokumentacja przetargowa — wskazanie, gdzie i w jaki sposób można uzyskać pełną dokumentację przetargową zawierającą szczegółowe informacje i wymagane formularze.
-
Miejsce składania ofert — adres lub platforma, na której oferenci składają swoje oferty.
-
Sposób oceny ofert — wyjaśnienie procesu oceny ofert, w tym możliwość negocjacji, ewaluacji kryteriów, czy wyboru najlepszej oferty.
-
Załączniki — wymagane dokumenty, które oferenci powinni dołączyć do swoich ofert, takie jak referencje, certyfikaty, czy oświadczenia.
Tryby ogłoszeń przetargowych
Przetarg nieograniczony — w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą złożyć wszyscy zainteresowani wykonawcy, spełniający określone kryteria.
Przetarg ograniczony — rozpoczyna się od publicznego ogłoszenia. W tym rodzaju przetargu wykonawcy składają wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. W momencie otrzymania zaproszenia do przetargu następuje składanie ofert.
Negocjacje z ogłoszeniem — po publicznym ogłoszeniu o zamówieniu, oferenci mogą składać oferty wstępne, bez uwzględniania cen. Kolejnym etapem są negocjacje, a po nich zaproszenie do składania ofert. Negocjacje bez ogłoszenia — zamawiający negocjuje warunki kontraktu tylko z wybranymi przez siebie wykonawcami, kolejnym etapem jest zaproszenie ich do składania ofert.
Dialog konkurencyjny — jest postępowaniem dwuetapowym. W etapie pierwszym etapie wykonawcy, odpowiadając na publicznie zamieszczone ogłoszenie, składają wnioski z prośbą o dopuszczenie ich, do dalszego etapu postępowania. W drugim etapie zamawiający przeprowadza dialog, z wybranymi przez siebie wykonawcami. Po zakończeniu etapu drugiego wykonawcy składają oferty. Dialog konkurencyjny stosowany jest w przypadkach, gdy standardowe ogłoszenie przetargowe nie jest możliwe.
Zamówienie z wolnej ręki — jest formą zamówienia, w której zamawiający ma możliwość negocjacji warunków umowy z wybranym przez siebie wykonawcą. Jeżeli chodzi o zapytanie o cenę — zamawiający kieruje pytanie o cenę do kilku wykonawców i zaprasza ich do złożenia oferty.
Licytacja elektroniczna — to tryb udzielenia zamówienia, przy pomocy formularza umieszczonego na stronie internetowej, dzięki któremu możliwe jest wprowadzenie niezbędnych danych w bezpośrednim połączeniu z tą stroną. Wykonawcy mają możliwość składania kolejnych korzystniejszych ofert (postąpień), które podlegają automatycznej klasyfikacji.
Konkurs — to publiczne ogłoszenie, w którym zamawiający zobowiązuje się do przyznania nagrody za wykonanie i przeniesienie praw do wybranej przez sąd konkursowy, pracy. Dotyczy to szczególnie dziedzin takich jak planowanie przestrzenne, projektowanie urbanistyczne, architektoniczno-budowlane oraz przetwarzanie danych. Poprzez publiczne ogłoszenie, instytucja zamawiająca zachęca do udziału różnych wykonawców, którzy mogą zgłaszać swoje koncepcje lub projekty zgodnie z określonymi kryteriami konkursowymi. W zamian za wyróżnione prace, zwycięzcy otrzymują nie tylko nagrody finansowe, lecz także przenoszą na zamawiającego prawa do wykorzystania i realizacji wybranej pracy konkursowej.
Ogłoszenia na stronie OWG.pl — poznaj korzyści współpracy
W kategorii "Przetargi" możesz publikować ogłoszenia dotyczące wszelkich ogłoszeń przetargowych.
Serwis OWG.pl to miejsce, gdzie zamieścisz ogłoszenia przetargowe z wielu branż, zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Tu skorzystasz również z wielu korzyści, które uczynią proces dodawania ogłoszeń przetargowych i przeglądania już opublikowanych przetargów, jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Co powinno zawierać ogłoszenie przetargowe:
-
nazwę ogłaszającego przetarg
-
adres
-
osobę do kontaktu
-
telefon
-
adres e-mail
-
terminy składania i otwarcia ofert
-
treść ogłoszenia